Аукцион
истории
«Я не тинявся 10 років Тибетом, аби прийти до ідеї свого бізнесу»
Текст
Фото
26 — июня — 13:01

Федір Сердюк – 22 роки, засновник компанії «Перша Допомога та Спецпідготовка FAST»

Це може звучати цинічно, але, на жаль, це проста арифметика

Під час Майдану багато моїх знайомих вступило до київського осередку Товариства Червоного Хреста, де займались навчаннями з першої допомоги. У якийсь момент я зрозумів, що мені хочеться займатись тим самим і у травні 2014 року я пройшов перші курси і також став волонтером в організації. Потім, вже завдяки отриманим навичкам та досвіду координації загонів швидкого реагування, я почав безкоштовно викладати для цивільних і військових на Сході. Ми здебільшого намагалися проводити навчання на полігонах для тих, кого щойно мобілізували. Їздили й на Схід, бо деякі з підрозділів, що тримали там позиції, просто не могли бути замінені. Певний час я сприймав свою діяльність виключно як волонтерську, тобто безоплатну. Це ж мій обов’язок перед країною. Поки не усвідомив, що мені також потрібно мати з чого жити, і я можу поєднати заняття, яке приносить користь країні і те, до чого я справді маю хист — тобто бізнес. І насправді це нормально: кожен з нас має розуміти, що за все так чи інакше доводиться платити, і, на жаль, у нас цим не займається держава. У Збройних Силах ситуація така: виплата сім’ї за одного загиблого військового, наскільки я пам’ятаю, у 2014 році складала близько 700 тисяч гривень, зараз ця сума ще більша. Якби держава ще до відправки на фронт спрямовувала ці гроші на тренування з тактичної медицини, багатьох смертей можна було б просто уникнути. Це може звучати цинічно, але, на жаль, це проста арифметика.

Якби люди знали елементарні речі – сотні життів було б врятовано 

Коли людина, яка втратила свідомість, лежить на спині, її дихальні шляхи можуть перекритися, що частіше за все призводить до смерті.  Так пішли з життя Джимі Гендрікс і Бон Скотт. Щоб врятувати людину в такому стані, достатньо просто перевернути її на бік. Ось і все. Звісно, можна довго і пафосно розказувати про якусь велику ідею мого бізнесу, але насправді вона в цій приголомшливій простоті. Якби люди знали елементарні речі – сотні життів було б врятовано.

Це зовсім не те, що продавати вікна чи килимки для душу

Хочеться, аби наші продажі були більш масовими. Дуже багато часу витрачається на пояснення, навіщо взагалі потрібні наші тренінги. Це не продавати вікна чи килимок для ванної – усім ясно, для чого ці штуки, бо всі колись підсковзувалися на мокрій підлозі. Із нашими тренінгами все набагато важче – треба пояснювати їхню важливість. Хоча під час обговорень майже всі погоджуються, що вміння надавати першу допомогу це дуже важливо, навчання вони відкладають на потім. Люди почувають себе комфортно і без цих знань, допоки їхня дитина чи кохана людина поруч не починає червоніти чи біліти.

Студенти FAST врятували не менше 60 людей за останні півтора року

Ми не читаємо лекцій – ми проводимо тренінги. Важливо розуміти цю різницю. Результат тренінгу – це практичне використання, а чи отримає людина знання мені абсолютно байдуже. Моя мета – дати їм навички.

«Агов, країні потрібна First Aid Revolution!», — каже Федір Сердюк

Якось я навчив одну людину, яка мала лише 9 класів освіти, зупиняти кровотечу. Трохи згодом недалеко від донецького аеропорту вона була поранена уламком снаряду. Завдяки тампонаді рани, їй вдалося зупинити кровотечу, не маючи жодного поняття, що ця навичка має саме таку назву. У цьому і є наша головна відмінність від колег з інших компаній. Багато хто з них є медиком за фахом, і тому вчать людей занадто складних речей. Агов, країні потрібна First Aid Revolution! Ці навички можуть принести історичні зміни в цивільному житті, адже в ДТП кожного року гинуть більше людей, ніж на війні. Я вирішив, що піду іншим шляхом: буду рекламувати прості навички, підкреслюючи користь від їхнього набуття. У результаті, ми виграємо контракти, а наші конкуренти – ні. Студенти FAST врятували не менше 60 людей за останні півтора року. І це лише ті випадки, про які нам стало з медіа чи хтось особисто мені переповів по телефону. Звісно, є аспекти, де інші організації, що навчають першій допомозі,сильніші. Наприклад, у деяких з них є круте обладнання – у нас такого ніколи не буде. Але воно нам і непотрібно! Щоб навчати простим навичкам, космічного спорядження не потрібно.

Якщо ми вже вирішили робити подарунок суспільству, то чому б не зробити цього для більшої кількості людей

Наш новий проект – канал у Телеграмі з безкоштовним професійним консультуванням. Як цим користуватися? Людина обирає критичну ситуацію, у яку потрапила, а ми надаємо їй повний перелік дій, які вона має виконати. Спочатку програма визначає, якими навичками користувач вже володіє: якщо він або вона проходив наш тренінг, ми надаємо більш детальну інформацію. Якщо ж ні, то програма забезпечить порадами, які може виконати навіть дитина. Також плануємо запустити програму англійською, аби залучити ще більшу кількість людей. Це наш такий собі подарунок суспільству, хоч як би пафосно це  не звучало.

 Життя закоротке для нудних лекцій

У FAST ми пропонуємо послуги з навчання першій допомозі співробітників компаній, вчимо батьків рятувати дітей, пояснюємо небайдужим громадянам, як діяти в критичних ситуаціях. Також ми проводимо тренінги з пожежної безпеки. Бо незважаючи на те, що у кожній будівлі є вогнегасники, майже ніхто не вміє ними користуватися. Зараз працюємо над новим проектом – тренінгами з охорони праці. Ми хочемо зруйнувати стереотипи, що ніби це навчання проводять старенькі бабусі, що розказують щось дуже нудне. Наша мета – показати, що ці тренінги жвавими й захопливими. У XXI столітті людям хочеться вчитися цікаво, і ми їм можемо це дати. Колись я кинув університет через нудне навчання. Не хочу, щоб люди відмовляли собі в здобутті навичок порятунку з цієї ж причини.

Коли вбивають людину, яка носила таку ж  уніформу, як у тебе, здається, що вбили тебе

Деякі зустрічі кардинально змінили моє життя. Важливою людиною в моєму житті був Влад. Ми познайомилися, коли разом були волонтерами в Червоному хресті. Він загинув на Сході, і бажання помсти за Влада мотивувало мене почати ділитися власним досвідом і знаннями з іншими людьми. Його смерть стала важким ударом: коли вбивають людину, яка носила таку ж уніформу, як у тебе, здається, що вбили тебе. Одного разу я підслухав, як бібліотекарка своїй онуці розказувала щось про книги. І коли побачив, з якою пристрастю вона це робить, зрозумів, що якщо зможу хоча б на малий відсоток залишатися таким пристрасним щодо моєї діяльності, то стану по-справжньому щасливим. Під час нашої з нею розмови жінка змогла переконати мене, що нічого більш престижного за посаду бібліотекаря бути не може. Так воно є, коли сильно любити свою роботу.

Моя особистість має дуже короткий термін порівняно з нашою ідеєю

Ненавиджу слово успіх. Його так часто використовують неправильно, що воно давно вже втратило свій сенс Я не успішна людина і ніколи нею не буду. Для мене головне, щоб те. що народжується в моїй уяві, було відтворено в реальному світі.  Звісно, спочатку я дуже радів, коли дізнавався про порятунки життя, однак зараз це вже не викликає такої ейфорії. Моє досягнення – це те, що маю можливість розвиватися і розвивати щось більше, ніж я. Моя особистість має дуже короткий термін порівняно з нашою ідеєю. Мрію, щоб те, чому я дав початок, пережило мене. Я не тинявся 10 років Тибетом, аби прийти до ідеї свого бізнесу. Так, є певні речі, яки обумовили нашу ефективність: енергія, віра, сучасний маркетинг, невтомна праця, але ж я не вигадав нічого нового! Моя місія вчити і надихати людей долати свої страхи. Ні, я не можу змінити весь світ. Але можу посадити зерно: в школи, поліцію, Збройні Сили, служби порятунку і в кожну родину. 

#как оказать первую помощь #Первая Помощь и спецподготовка FAST #тренинги по оказанию первой помощи #Федор Сердюк
ПОДЕЛИТЕСЬ В СОЦСЕТЯХ
еще рано уходить, это еще не все
Как правильно оказать первую помощь при ожогах
Как помочь при кровотечении. Базовые советы
«Наконец-то в моей жизни выпал шанс что-то поменять»
«Я уверен, что Украина станет одной из самых сильных европейских стран»
load more
еще чуть-чуть